Anunț important: Retragerea de la tranzacționare a Swingby (SWINGBY) de pe TOKERO

Postat de Sabin Mihai Simionescu,

Tradus de Elena-Octavia Mateescu

en flagro flag

Retragerea Swingby (SWINGBY) de pe TOKERO

Dragă Comunitate TOKERO,

Venim cu vești noi către tine. Astăzi, dorim să împărtășim o actualizare importantă cu privire la Swingby (SWINGBY) pe TOKERO.

Fiecare listare de monede și tokeni pe care am făcut-o pe TOKERO, din 2018 până în 2022, a avut în spate un motiv tehnic. Am urmărit întotdeauna să le oferim utilizatorilor noștri o experiență de tranzacționare diversificată și sigură. Cu toate acestea, pe măsură ce continuăm să evoluăm și să creștem, este crucial pentru noi să luăm decizii strategice care să se alinieze cu viziunea noastră pe termen lung.

Când am listat inițial Swingby în 2021, am fost foarte entuziasmați și optimiști cu privire la tehnologia sa revoluționară, menită să unească diferite blockchain-uri. Eram convinși că Swingby avea potențialul de a le permite utilizatorilor să își mute fără probleme activele criptografice între diferite rețele blockchain și să beneficieze de oportunitățile financiare descentralizate (DeFi) peste tot.

De-a lungul timpului, am monitorizat îndeaproape performanța și dezvoltarea Swingby în cadrul platformei noastre. Din păcate, contrar promisiunilor inițiale, Swingby s-a confruntat cu anumite provocări tehnice cu impact asupra funcționalității și experienței utilizatorilor.

După un studiu comprehensiv și o examinare exhaustivă, am recurs la decizia dificilă de a retrage Swingby (SWINGBY) de pe TOKERO în data de 11 Octombrie 2023. Nu a fost o decizie luată cu ușurință și dorim să vă asigurăm că la baza ei se află o evaluare amănunțită a performanței tokenului și alinierea acestuia la standardele platformei noastre.

Procesul de retragere va fi executat într-un mod profesionist și responsabil pentru a asigura o perturbare minimă a activității utilizatorilor noștri. Versiunea actuală de Swingby este un token ERC20, așa că va trebui să îl retragi într-un portofel compatibil ERC20. Alternativ, poți alege să vinzi în USDT tokenii Swingby pe care îi deții pe TOKERO.

Te rugăm să reții că trebuie să alegi dacă vrei să vinzi sau să retragi tokenii până la data de 11 Octombrie 2023. Începând cu 12 Octombrie 2023, Swingby va fi vizibil doar pentru utilizatorii care au deținut sau încă dețin tokenul și în baza noastră de date. În cazul în care mai deții tokeni după data de delistare, singura opțiune disponibilă pe care o vom păstra este retragerea, dar plătind taxa de retragere în ETH (moneda nativă pentru token-urile ERC20). De asemenea, te rugăm să reții că, în cazul în care, în viitor, se vor face actualizări ale tokenului în sine (de exemplu, mutarea pe un alt blockchain sau schimbarea adresei contractului),este posibil să optăm sau nu pentru această schimbare, iar tu te poți afla în situația de a rămâne fără tokeni.În cazul în care consideri că te afli în această situație, te rugăm să contactezi echipa noastră de asistență și vom analiza în profunzime situația specificată în acel moment.

Ne cerem scuze pentru orice inconvenient pe care acest eveniment îl poate cauza. Ne menținem angajamentul de a oferi o gamă sigură și diversă de active de criptomonede pe platforma noastră, iar această decizie face parte din efortul nostru continuu de a menține cele mai înalte standarde.

Dorim să-ți mulțumim pentru sprijinul constant în contextul dezvoltării și îmbunătățirii platformei noastre. Vom acorda întotdeauna prioritate securității și satisfacției utilizatorilor noștri și așteptăm cu nerăbdare să îți oferim mai multe oportunități interesante în viitor.

Dacă ai întrebări sau ai nevoie de asistență în procesul de retragere, nu ezita să contactezi echipa noastră de suport.

Îți mulțumim că faci parte din comunitatea TOKERO!

Cu respect,
Sabin Simionescu,
Co-CEO al TOKERO